[poll] Deeltijd-WW blijft moeizaam verhaal

[poll] Deeltijd-WW blijft moeizaam verhaal

Voor veel ondernemers is de deeltijd-WW een uitkomst. In deze zware tijden kan personeel toch in dienst worden gehouden en zo voor beter tijden bewaard, zonder dat de loonkosten het bedrijf defintief de das omdoen. Het is een win-win-situatie, want het scheelt de overheid weer geld voor een volledige WW. Maar de regeling is te populair, het geld raakt op. Donner (Sociale Zaken) wil de regeling aanpassen, maar zijn voorstellen vallen niet in goede aarde.

Geef toe dat het gek is. Als al die ondernemers hun personeel gewoon zouden ontslaan, zou het Rijk al die WW-uitkeringen moeten betalen. Dat zou toch altijd duurder zijn dan deeltijd-WW? Raar of niet, het geld voor de deeltijd-WW is snel aan het opraken en Donner wil de regeling aanpassen, om gaten in zijn begroting te voorkomen.

Voortaan wordt de duur van de deeltijd-WW afhankelijk van het aantal personeelsleden dat ervan gebruikmaakt. Boven de 60 procent van het personeel betekent 9 maanden deeltijd-WW, van 30 tot 60 procent een jaar en beneden de 30 procent de volle 15 maanden.

De voorgestelde aanpassing stuit op verzet van de Tweede Kamer, van VNO-NCW en de vakbond. PvdA, SP en de vakcentrale FNV vrezen dat de aanpassing ‘gezonde werkgelegenheid’ gaat kosten. Ook werkgeversorganisatie VNO-NCW vindt de beperkingen ‘onjuist’. CDA-Kamerlid Eddy van Hijum vreest juist dat de drempel voor werkgevers om een beroep te doen op de regeling onvoldoende is.

Eigenlijk is niemand het eens met de plannen van Donner. Wat vindt u?
 

Vorige: Nederland gaat elektrisch rijdenVolgende: Jasje uit, rokje aan?
Reageren? Lees de huisregels

Reacties

Voor sommige bedrijven, werknemers alsmede overheid is het een mooi plan. Maar eigenlijk is het ook niet eerlijk tegenover andere bedrijven die er geen gebruik van willen of kunnen maken.
De overheid verdient aan de deeltijd WW. Als de ondernemer de werknemer te snel na de ww periode ontslaat, dan moet hij een deel van de ww terugbetalen. Maar de werknemer wordt wel gekort in het aantal maanden dat hij recht heeft op ww.Heeft hij ahv zijn werkhistorie recht op 20 mnd ww en hij heeft 15 mnd 50%deeltijd ww genoten, dan krijgt hij nog maar 5 mnd ww over die 50% een uitkering en 20 mnd over de andere 50%. Het kost de overheid dus niets extra, maar de ondernemer moet wel terug betalen.Dikke winst dus in dat geval voor de overheid.
Als wij in Nederland constant allerlei regeltje blijven veranderen en ter discussie stellen wordt het natuurlijk nooit wat met het bestrijden van de crisis door de overheid. Kijk naar Duitsland daar is een vette sloopregeling met meer euro's per auto terwijl auto's in duitsland goekoper zijn. Deze crisis maatregel levert de Duitse staat meer op dan de maatregel kost. Dat zijn plannen waar je wat aan hebt en kan je lang voldhouden.
@Roy ik denk dat je de prijzen van auto's hier in Nederland niet moet vergelijken met onze oosterburen. Zij zullen wellicht op andere zaken meer belasting heffen waar wij als nederlander weer minder moeten betalen. Aan het systeem Deeltijdww zitten natruulijk ahken en ogen. Dat de overheid er op gaat verdienen daar geloof ik niets van. Je moet het ook zo niet zien lijkt me, want tenslotte betaald de overheid met belastinggelden die jij en ik moeten verdienen. Als er dan ergens door de overheid verdient kan worden dan is dat ook in het voordeel van andere belastingbetalers of niet soms?
Hallo allen;
vergget niet de essentie svp:
Wouter Bos schudt tientallen miljarden
uit z'n mouw om een beroerde bank te "redden", en er is z.g. geen geld meer voor de goede deeltijd ww-regeling?
waar zijn we mee bezig toch!!
@Jan van der Woude. Je zit nu lijkt me appels met peren te vergelijken. De bank word overeind gehouden om vele nederlandse spaarders te beschermen! alsmede de mensen dier een een hypotheek hebben lopen of ander soort zaken. Deeltijd ww is om het bedrijfsleven in het algemeen te steunen alsmede de werknemer die dreigt de WW in te gaan. Dit kost sowieso geld. De Fortis, abn amro kunnen worden verkocht op een later tijdstip en dat hebben ze het geld weer terug. VERGEET OOK NIET dat verder steun voor bij andere banken veel rente gevraagd word!!! alsmede inspraak

Reageer op dit bericht

Naam*
E-mailadres*
Website
Antispam controle*
Reactie:*
Plaats reactie Onthoud mij  E-mail mij de reactie(s)

Nieuwsbrief

Dé dagelijkse nieuwsbrief voor ondernemers met wekelijks terugkerende thema's als innovatie, meer omzet en online zakendoen.

MKBZZP'erLead generationNieuws & OpinieZakelijk zoekenZakelijke productenZakenautoBeleggenBeurskoersen