Lonely Planet, dé internationale reisgids voor rugzaktoeristen, heeft het Rotterdams café De Witte Aap uitgeroepen tot beste bar ter wereld. Hoe eigenaar Sterk dat voor elkaar kreeg? Een typisch voorbeeld van slim omspringen met de mogelijkheden van het internet.
Volgens de uikomst van de internetverkiezing was ‘de interessante mix van klanten van de bar in de Witte de Withstraat: studenten, kunstenaars en zakenlieden’ doorslaggevend. De ranglijst van Lonely Planet telt 1162 cafés overal ter wereld en is samengesteld op initiatief van het Thaise biermerk Singha.
Maar dat is maar invulling. Het betreft een internetverkiezing, en eigenaar van de Witte Aap, Ron Sterk, snapte als geen ander dat daar kansen lagen. ‘Enige maanden geleden hoorde ik van de ranglijst. Toen stonden we zeventigste. Via een nieuwsbrief en netwerk Hyves is het gaan lopen.’
Door hoge dichtheid van het internet in Nederland -bijna iedereen heeft een aansluiting- was Sterk aardig in het voordeel. Door slim met Hyves en nieuwsbrieven te werken, haalde hij de meeste stemmen binnen. Slim, slim, slim. Want internationaal bekendstaan als ‘beste bar ter wereld’, dát zal Sterk geen windeieren leggen.
Een selectie van de beste honderd ‘Greatest bars of the world’ verschijnt binnenkort in een speciale uitgave. De Witte Aap wordt hierin aanbevolen als de beste bestemming buiten de gebaande paden. Laat die backpackers maar komen!
Reageer op dit bericht