Marktwerking, goed voor u! (en de zorg)

Marktwerking, goed voor u! (en de zorg)

Bent u als ondernemer het in de dagen voor de gemeenteraadsverkiezingen ook zo zat om op het marktplein weer een kudde crypto-communisten in rode vestjes tegen te komen? Heeft u ook tabak van dat eeuwige geageer tegen de vrije markt door types die zelf een inkomen verwerven op basis van de belasting die op uw inkomen wordt geheven? Dan heeft u er nu een verweer bij! (Voor gebruik aan de borreltafel en/of op het marktplein.)

Want in de zorg, vaak vermaledijd vanwege de daar met horten en stoten en heel veel tegenzin ingevoerde gedeeltelijke soort-van-marktwerking, blijkt het heel erg mee te vallen met de pijnlijke effecten van de gesel van de vrije markt.

Sterker nog, de Nederlandse Zorgautoriteit concludeert dat de marktwerking in de ziekenhuizen de prijs voor medisch-specialistische zorg niet heeft opgedreven. En dat is best knap, want Nederland kent nu niet echt een overschot aan specialisten, en zoals bekend wordt meestal duurder wat schaars is.

Niet dus. De NZa wil daarom dat er nog meer marktwerking komt. Zo. Nu even een printje maken van dit bericht en zo'n tomatenshirtdragend figuur ermee onder de neus wrijven. 

Vorige: Eenmanszaken getroffen door schuldsaneringenVolgende: Persoonlijke online branding. Zo doet u dat
Reageren? Lees de huisregels

Reacties

Wat een onzin stukje en vooral ook generaliserend. En of het klopt vraag ik me ook af. De gezondheidszorg is welzeker qua servicegevoel achteruit geboerd. We moeten kritisch zijn maar niet gaan zeiken en doen voorkomen dat wij ondernemers de gezondheidszorg betalen. Dus temperen en laten we naar onze eigen organisatie kijken. Misschien is daar met efficientie nog iets extra's te halen. Hebben we gelijk onze handen vol.
Aan de redactieleden van Bizz en allen die dit artikel een warm hart toedragen.
Meer marktwerking in je eigen gezin, in je familie en tussen je eigen oren! Waar zijn jullie nou helemaal mee bezig?
Denken jullie nou echt dat meer marktwerking in de zorg een goed idee is? Nou, pas dan maar op, want als gevolg van dit marktdenken komt er een dag, dat iemand met een dikkere portemonnee jou plaats op de intensive care voor je neus wegkaapt.
Hopelijk overleven jullie een dergelijk gebeuren, om dan vervolgens tot het inzicht te komen dat marktwerking in de zorg toch niet zo'n goed idee was.

Reageer op dit bericht

Naam*
E-mailadres*
Website
Antispam controle*
Reactie:*
Plaats reactie Onthoud mij  E-mail mij de reactie(s)

Nieuwsbrief

Dé dagelijkse nieuwsbrief voor ondernemers met wekelijks terugkerende thema's als innovatie, meer omzet en online zakendoen.

MKBZZP'erLead generationNieuws & OpinieZakelijk zoekenZakelijke productenZakenautoBeleggenBeurskoersen