Fusies werken niet: Daimler en Chrysler uit elkaar

Fusies werken niet: Daimler en Chrysler uit elkaarFusies werken zelden. De kans dat een fusie mislukt is veel groter dan dat hij slaagt. Het nieuwste voorbeeld in het rijtje mislukte fusies is het uiteengaan van de giganten Daimler en Chrysler. Maar ook kleinere fusies, op de Nederlandse markt, zijn gedoemd te mislukken.

Slechts een op de tien fusies haalt de eindstreep, concludeerden wij eerder op deze website. Er wordt veel te vaak alleen gekeken naar de balans, niet naar bijvoorbeeld de bedrijfscultuur. En juist deze zaken zijn van essentieel belang voor het welslagen van een fusie.

Recente fusies

Het fuseren van ABN Amro met Barclays is dan ook gedoemd te mislukken, meldden wij een week of wat geleden, aan de hand van deze analyse in het AD. Fuseren is gewoon niet makkelijk, en zeker niet iets waar licht over gedacht moet worden. Vaak is echt beter er niet eens aan te beginnen.

Toch doen?

Bent u toch van plan samen te gaan met een ander bedrijf, of een ander bedrijf in te lijven, dan is het verstandig eens door deze lijst van acht pijnpunten bij fusies en overnames door te lezen. Beter voorkomen dan genezen.

Vorige: State your business: bedrijfspanden te anoniemVolgende: Miljoenen auto's erbij? Voorkom de file van de toekomst
Abonneer u op de gratis nieuwsbrief van bizz.nlReageren? Lees de huisregels

Reacties

Fusies worden geadviseerd door Accountants en Juridisch onderlegde personen. Meeste topbedrijven lijven Accountants en Juridisch opgeleide mensen in in de directie. FOUT !
Accountants en Juridisch geschoolde mensen zijn gericht op het verleden, ze corrigeren en adviseren hooguit vanuit het verleden.
De cijferaar stelt dat het voordeliger is om twee bedrijven samen te laten smelten, want dat scheelt in inkoop, administratie, ontwikkeling enz.
Men bezuinigd op dat personeel, terwijl de onderlinge communicatie juist meer personeel vraagt.
De grootste fout van Amerika is dat men daar al vroeg gestart is om bij grote bedrijven inclusief de banken de Accountant en de Advocaat de baas te laten zijn.
De gevolgen zijn bekend.
Een Ondernemer is iemand die toekomst gericht is. De Accountant dient te laten zien aan de Ondernemer of zijn vroegere visies uitgekomen zijn. En tesamen met de Advocaat dient de Accountant de Directie te vrijwaren van gedonder met de grootste criminele organisaties van deze planeet: regeringen met hun ambtelijke apparaten.
Uitsluitend dan kan een Ondernemer ondernemen en de grootste worden op eigen kracht, daar heeft hij geen overnames voor nodig, zeker niet van bedrijven die Accountants of Juridisch zijn geleid.

Reageer op dit bericht

Naam*
E-mailadres*
Website
Type de code over*
Reactie:*
Plaats reactie Onthoud mij  E-mail mij de reactie(s)
Lead generationMKBNieuws & OpinieZakelijk zoekenBedrijfsvoeringBedrijvenZakelijke productenVacaturesZakenautoBeleggen