Lekker is dat toch: goed nieuws brengen. Want het gaat écht heel erg goed met onze economie. Niet alleen de cijfers van het CBS liegen er niet om: met een mooie 2,5 procent groei in het eerste kwartaal en een flinke daling van het werkloosheidscijfer. Ook op de achtergrond van deze graadmeters is het goed toeven. Zo bent u bijvoorbeeld flink meer gaan investeren, iets dat veel betekent voor de bestendigheid van de groeicijfers. De prognose lag hoger dan de groeicijfers uiteindelijk aangeven. Analysten verwachtten een ecnomische groei van rond de 3 procent. Maar die lagere groei heeft eigenlijk vooral te maken met
lager aardgasverbruik door de zachte winter. Wanneer men de cijfers hiervoor corrigeert, is de groei niet veel lager dan men had verwacht.
Investeringen
Het aantal investeringen groeit gestaag. Maar liefst 10 procent groei tekende zich dit kwartaal af, en dat is flink meer dan in 2006.
Vorige week konden we reeds toasten op de Europese economie, nu dan ook op de Nederlandse. Dus nogmaals: proost!
Reacties