Mkb profiteert van groei economie

Mkb profiteert van groei economieMerkt u het al? De Nederlandse economie groeit en u als ondernemer profiteert volop. EIM, het onderzoeksbureau voor het midden- en kleinbedrijf voorspelt voor dit jaar een flink grotere afzet, een nog sneller stijgende winst en veel extra personeel.

Volgens het EIM kunnen ondernemers dit jaar rekenen op 3,5 procent extra omzet. Extra export en consumenten die weer flink kunnen uitgeven zorgen voor de extra verkopen. Dit leidt ertoe dat u dit jaar op 8,25 procent extra winst kunt rekenen. Met name de groothandel, de bouw en de zakelijke dienstverlening zullen het meest profiteren van de groei. Hotels, restaurants en bedrijven die leven van kleding en consumentenelektronica zullen merken dat consumenten bereid zijn om meer uit te geven. Voor volgend jaar zijn de verwachtingen van het EIM zeer gunstig, al neemt de groei wel af. Zo hoeft u in 2008 maar te rekenen op 4 procent extra winst.
Om deze extra verkopen in goede banen te leiden zullen ondernemingen dit jaar 48.000 extra werknemers aannemen. Bovendien zullen 30.000 mensen zelf een bedrijf opstarten, veelal als zzp'er.

Indrukwekkende cijfers, maar gelden die ook voor u?

Vorige: De vakbeurs is passéVolgende: Groeit u nog?
Abonneer u op de gratis nieuwsbrief van bizz.nlReageren? Lees de huisregels

Reageer op dit bericht

Naam*
E-mailadres*
Website
Type de code over*
Reactie:*
Plaats reactie Onthoud mij  E-mail mij de reactie(s)
Lead generationMKBNieuws & OpinieZakelijk zoekenBedrijfsvoeringBedrijvenZakelijke productenVacaturesZakenautoBeleggen