Meer weten van patenten

Meer weten van patentenMiljoenen besteden Nederlandse bedrijven om opnieuw het wiel uit te vinden. Ze ontwikkelen producten en technologieën die al lang bestaan. Hadden deze ondernemingen maar eerst de databanken van het Octrooicentrum doorgepluisd. Dan hadden ze zich die kosten kunnen besparen. Kortom, bij velen ontbreekt het aan kennis van octrooien.

"Veel mkb-bedrijven hebben geen idee hoe ze de enorme schat aan informatie die wij hier hebben, kunnen gebruiken of hoe ze hun producten moeten octrooieren. Dat merken we uit de vragen die ondernemers ons stellen", zegt Guus Broesterhuizen, directeur van het Octrooicentrum Nederland in Het Financieele Dagblad.

De databank met gegevens bij het Octrooicentrum is enorm, zegt Broesterhuizen. "Er zijn bij ons 72 miljoen octrooidocumenten vrij toegankelijk. Daarin staat een schat aan informatie die de ondernemer kan gebruiken. Zo kan hij niet alleen zien of een product waar hij aan werkt al bestaat, maar kan hij ook ideeën opdoen door te kijken waar concurrenten mee bezig zijn."

Lees dit artikel als u alles wilt weten over de aanvraag en mogelijkheden van een octrooi.

Vorige: Participatietop: lamaarzitteVolgende: Rookverbod of niet?
Abonneer u op de gratis nieuwsbrief van bizz.nlReageren? Lees de huisregels

Reageer op dit bericht

Naam*
E-mailadres*
Website
Type de code over*
Reactie:*
Plaats reactie Onthoud mij  E-mail mij de reactie(s)
Lead generationMKBNieuws & OpinieZakelijk zoekenBedrijfsvoeringBedrijvenZakelijke productenVacaturesZakenautoBeleggen