Geen groter leed dan fileleed. Daar weet u als ondernemer alles van. En wellicht denkt u soms, in een vlaag van optimisme, dat u een zeur bent als weer eens in de file staat en daar nogal chagrijnig van wordt. Maar dat is dus onzin. U bent geen zeur. U heeft gelijk: ALLES STAAT STIL!
Het is natuurlijk wel even schrikken,
zo’n openingskop van de Telegraaf. In het grootste korps dat de lettermakers daar ter beschikking hebben (denk: CHOCOLADELETTER) meldt de Krant van Wakker Nederland vanochtend dat ALLES STIL STAAT. Alleen het uitroepteken ontbrak er nog aan.
Drama
Maar achter die wat hyperventilerende kop schuilt een heel reëel ondernemersdrama:
Nederlandse bedrijven en evenementenorganisaties verliezen deze maanden honderden miljoenen euro’s als gevolg van fileschade. Het is voor veel ondernemingen het laatste zetje richting de financiële afgrond.
Schade
Volgens verladersorganisatie EVO valt de schade door filevorming dit jaar zeker 70 miljoen euro hoger uit dan in 2006.
De totale economische schade bedraagt inmiddels al ruim 700 miljoen. En we zitten pas in augustus. Dat schiet dus niet op. Dat kan anders. Dat kan beter.
VerliespostenZeker omdat veel ondernemers niet alleen door die files zelf een stevig zetje richting de afgrond krijgen. Het asfalteren en afsluiten van wegen zorgt ook voor andere verliesposten. Neem Utrecht. Daar werd dit weekend
de weg geasfalteerd rondom een groot bedrijventerrein. Natuurlijk beloofde de gemeente dat alle bedrijven gewoon bereikbaar zouden blijven. Maar dat pakte dus anders uit: páts, weer een rechtse directe onder de ondernemersgordel.
OplossingenWij zeggen: het is tijd voor oplossingen. De Telegraaf geeft zelf al wat voorschotjes:
een nieuw netwerk van snelwegen, een nieuw openbaar vervoerstelsel én zweeftreinen. Zit wat in, maar wij hebben zo het idee dat u –als ervaringsdeskundigen- veel beter kunt. Kortom: laat u even weten wat er volgens u moet gebeuren om Nederland weer een beetje bereikbaar te maken?
Reacties