Over Wubbo Ockels willen we hier geen kwaad woord horen. De man is een innovator (eerste Nederlander in de ruimte), een doorzetter (hij knokte zich uit een coma) en een ondernemende uitvinder. En dan heeft hij ook nog eens hele wijze lessen voor ondernemers.
Na André Hazes kan geen Nederlander aan vliegers denken zonder ook meteen aan hem te denken. Misschien is het daarom wel extra moedig dat Wubbo Ockels zijn naam nóg dikker in de annalen wil schrijven door óók met vliegers aan de gang te gaan en
een energieopwekkende vlieger te fabriceren.
EnergieEen energieopwekkende vlieger, die meer lucht vangt dan een windmolen. Inderdaad, dat klinkt als gebakken lucht. Maar dat is het niet, bezweert Ockels. Een vlieger komt immers veel hoger dan een windmolen. En hoe hoger, hoe meer wind. En hoe meer wind, hoe meer energie.
GeldschietersEn om die energie gaat het uiteindelijk allemaal: die wordt vanuit de radiografisch bestuurde vlieger aan een lijn verstuurd naar een grondstation. Tien jaar geleden werd het patent al aangevraagd. Geldschieters staan sindsdien in de rij om een graantje van het toekomstige succes mee te pikken.
EnergieToch was de lancering van de vliegeraar van Ockels geen onverdeeld succes. Het kostte gisteravond, bij de wereldpremière,
meer energie om de vlieger de lucht in te krijgen dan het opleverde. Maar dat lag aan de wind. Niet aan Wubbo. Denken we.
KapersWant Wubbo bleek ook tijdens de wat fladderende première gezegend met een goed ontwikkeld ondernemersgevoel. Sinds hij bezig is met zijn vliegeraar zijn er veel kapers op de kust uit Italië en Amerika. Zij willen, eerder dan onze Wubbo, een windplukkende vlieger op de markt zetten.
Concurrentie
Maar vindt Wubbo dat erg? Nee dus. ‘Ze nemen ons serieus, en dat is goed.’ En dat zijn de Ockelsiaanse wijze lessen voor elke ondernemer: wees niet bang voor concurrentie, en zorg dat je je concurrentie in de gaten houdt.
Reacties