Behendig dure kliks vermijden


Waarom zou je nog een bedrijfspand langs de A2 willen? Bereikbaar zijn op internet is minstens zo belangrijk. Het is dus niet gek dat Marc Diks van Assurantiekantoor DiksAutoverzekering-online.nl overneemt. Die site is uitstekend te vinden via Google.

Waarom heeft u Autoverzekering-online.nl overgenomen?

“We zijn een assurantiekantoor zoals er 8000 in Nederland zijn, met een specialisme in autoverzekeringen. De portefeuille van dit bedrijf bestaat voor 99 procent uit autoverzekeringen. Het bedrijf is dus een goede uitbreiding van onze portefeuille. Daarnaast is de site goed vindbaar is bij Google.”



Hoe belangrijk is het om hoog te eindigen in de zoekresultaten?

“Er wordt op Google maandelijks 150.000 keer gezocht naar autoverzekering en 300.000 keer naar auto en verzekering. Bij de laatste combinatie staan we met onze eigen site op plaats drie bij de zoekresultaten. Autoverzekering-online.nl staat juist bovenaan bij een aantal andere combinaties, bijvoorbeeld bij www en autoverzekering. De sites die bij de eerste drie zoekresultaten staan, leveren ons enkele duizenden klanten met afgesloten polissen per maand op. Bij de pagina’s die verder naar beneden staan, wordt het al snel minder.”



Met adwords, de betaalde links van Google, eindig je ook zeker bovenaan.

“Je kunt inderdaad kiezen voor adwords. Maar om bij autoverzekering altijd bij de eerste drie te staan kost tot 3 euro per klik. In de normale zoekresultaten bovenaan staan kost niks, als je eenmaal bovenaan staat.”

Hoe hebt u dat dan voor elkaar gekregen?

“Pagina’s optimaliseren voor zoekmachines is een uit de hand gelopen hobby van me. Dat kost alleen veel tijd. We huren ook wel eens specialisten in om hoger te eindigen bij zoekmachines. Je hebt geen enkele garantie, maar soms werkt dat wel. Met de combinatie van bestelwagen en autoverzekering stonden we eerst niet bij de eerste honderd. Nu zijn de eerste twee resultaten van ons.”

Wat doet u nog meer online?

“We versturen nieuwsbrieven, we hebben adwords en banners en we staan met advertenties op Marktplaats. Je moet ook actief bezig zijn als je op internet wil concurreren met FBTO of Centraal Beheer. Maar goed scoren bij organische zoekresultaten is het beste dat je kunt hebben.”



Lead generationMKBNieuws & OpinieZakelijk zoekenBedrijfsvoeringBedrijvenZakelijke productenVacaturesZakenautoBeleggen