Beursgang naar Alternext afgelast


Volgende pagina

De beurs voor kleine bedrijven, Alternext, komt dit jaar niet verder dan slechts twee noteringen. ICTroom, dat vorig jaar aankondigde een notering aan te vragen, heeft de beursgang afgelast. Medeoprichter Sander Nieuwmeijer vertelt waarom.

Waarom wilden jullie naar de beurs?

“We wilden versneld groeien door bedrijven over te nemen die hetzelfde doen als wij of die toegevoegde waarde kunnen leveren. We waren al met een aantal bedrijven in gesprek, waaronder een in Londen. Voor die overnames hadden we financiering nodig. We hebben toen alle mogelijkheden bekeken en uiteindelijk bleek een beursgang het aantrekkelijkste. Gezien de grootte van het bedrijf lag Alternext het meest voor de hand.” 


Maar?

“De overnames zijn op niets uitgelopen. Dus hadden we ook geen financiering meer nodig. Een beursgang is een vrij kostbare aangelegenheid. Dan is het zonde als je ook nog eens niets met het opgehaalde vermogen doet. Daarbij komt dat 2007 een topjaar voor ons is. Dit jaar maken we een ongekende groei mee, we verwachten zelfs een verdubbeling van de omzet. We zijn nu bezig met miljoenenprojecten, dat maakt de noodzaak voor overnames een stuk kleiner.” 


Hoe ver waren jullie al met de voorbereidingen voor de beursgang?

“Gelukkig hadden we nog geen prospectus gemaakt. Dat is een dure en tijdrovende klus. We hebben wel de gehele administratieve organisatie aangepast aan de code-Tabaksblat (een gedragscode voor beursgenoteerde bedrijven, KJ). Alle interne processen hebben we vastgelegd. Dat zijn zaken die je anders als bedrijf laat liggen. Er gaat veel tijd in zitten en het levert niet direct geld op. Ook hadden we al een bank uitgekozen die ons zou helpen met de beursgang.” 


Is dat nu allemaal weggegooid geld?

“Nee, dat vind ik niet. Een groot voordeel is dat we nu de administratieve organisatie op orde hebben. We merken ook dat met name de grotere opdrachtgevers dat waarderen. Ook zijn we in contact gekomen met andere topondernemers. Dat heeft zakelijke openingen gecreëerd. Een nadeel zijn natuurlijk de kosten. Zo zijn de tarieven van de begeleidende partijen omvangrijk. Daar schrik je van. Ook als je besluit de beursgang af te lasten dan ben je toch al snel enkele tienduizenden euro’s aan advieskosten kwijt. Ik denk dat als het bedrijf groter is, de kosten voor een beursgang wat meer in verhoudin zijn tot de omvang van het bedrijf. Ik sluit een beursgang dan ook zeker niet uit. Maar voorlopig kunnen we op eigen kracht vooruit.”


Volgende pagina
Lead generationMKBNieuws & OpinieZakelijk zoekenBedrijfsvoeringBedrijvenZakelijke productenVacaturesZakenautoBeleggen