Hij ging failliet met Oil & Vinegar, maar startte dit weekend met een nieuwe onderneming: ‘Nice ‘n easy’ in Den Bosch. Ondernemer John Blogg is weer aan het ondernemen. ‘Het gaat hier niet om wat je nodig hebt, maar om wat leuk en lekker is’, vertelt Blogg aan het
AD. ‘Ik wil hier de ultieme formule neerzetten van eten, beleven en geven.’
Luxe lekkernijen; zout uit Ibiza, suikers uit Madagascar en Mauritus. Best exclusief allemaal. Maar het gaat Blogg vooral om koken: op de tweede verdieping van het pand in Den Bosch aan het Achter Het Vergulde Harnas 15 is Blogg van plan masterclasses koken te gaan geven.
Uitbreiding Hoewel Nice ’n Easy volgens Blogg een rendabele en gemakkelijk te kopiëren formule heeft, weet hij nog niet of er filialen in andere steden komen. ‘We wachten eerst de resultaten van de komende zes à acht maanden af,’ zegt hij tegen het AD.
Maar de grootte van het winkelpand in Den Bosch verhult weinig van de ambitie van Blogg. Met ruim 210 vierkante meter is het pand best aan de forse kant.
Overtuigd van formuleBlogg is zelf voor 40 procent aandeelhouder van zijn nieuwe winkel. Mede-investeerders willen liever anoniem blijven. Hij is, na het debacle bij Oil & Vinegar, nog steeds overtuigd van de formule van de keten.
‘Bij Oil & Vinegar is het misgegaan vanwege organisatorische fouten,’ meent Blogg. ‘De slechte financiële structuur leidde tot het faillissement van de houdstermaatschappij. Maar de formule steekt goed in elkaar. Dat bewijst de doorstart van de keten met bijna zeventig winkels.’
Reacties