Tuinder doet politiewerk. En krijgt een boete.

Tuinder doet politiewerk. En krijgt een boete.In een week dat agenten klagen dat ze het zo verschrikkelijk beu zijn om bonnen te schrijven, is het mooi om te zien dat in ieder geval één delinquent genadeloos te grazen is genomen. Hulde dus voor de boete van 1218 euro die ondernemer Johan S. kreeg voor het vernielen van de vluchtwagen van de mannen die zijn zaak leegroofden.

Tuinder Johan Stolze (we noemen hem maar gewoon bij zijn volledige naam, naming and shaming heet dat) begrijpt blijkbaar nog steeds niet dat justitie vindt dat u inbrekers gewoon netjes de kassa mee moet geven. 

Politie
De onverbeterlijke orchideeënkweker betrapte twee maanden geleden twee vriendelijke heren die een grote partij van zijn aluminium kasroeden aan het inladen waren. Hij had de heren natuurlijk netjes hun werk moeten laten afmaken. Kopje koffie drinken, en dan eens rustig het alarmnummer van de politie bellen. Netjes, beheerst, geciviliseerd, gewoon zoals het hoort. 

Vluchtauto
Maar dat deed de orchideeënkweker dus niet. In plaats van zich te beheersen ging hij door het lint: Stolze sloeg de voor- en achterruit in puin van de vluchtauto van de heren die hem kasroeden afhandig probeerden te maken. En dat is eigen rechter spelen, en dat mag niet. Stolze werd door de al snel aanwezige politie gearresteerd, en mocht een paar uur doorbrengen in de cel. 

Wet
Zoals gezegd: volkomen terecht. Want zoals de wet aangeeft, mag je pas iemand aanvallen als die iemand jou eerst aanvalt. Zomaar de ruiten van de auto van een inbreker inslaan geeft natuurlijk geen pas. Als we daar allemaal aan zouden beginnen, zou het al snel een zooitje worden in Nederland! 

Verdedigen
Beetje vreemd dus, dat oud-officier van justitie en VVD-kamerlid Fred Teeven komende week een wetswijziging indient. Met zijn wet wil Teeven dat ondernemers zich makkelijker kunnen verdedigen tegen een inbreker of overvaller. Begrijpt u dat nou?


Vorige: Uitstel voor Autobahn-knallersVolgende: Briljante reclame: kettingzagen verkopen met humor
Abonneer u op de gratis nieuwsbrief van bizz.nlReageren? Lees de huisregels

Reacties

Ik vind het voorstel van Fres Teeven een goed voorstel! Het is van de zotte dat als iemand inbreekt en jouw eigendommen meeneemt, je daar niks maar dan ook helemaal niks tegen mag doen.
Als je nou de inbreker zo toetakelt dat hij er iets aan overhoud of zelfs overlijdt is het een andere verhaal. Als je er voor kiest om ergens in te breken, dan vind ik dat je ook kiest voor het risico dat je gesnapt word en in elkaar geslagen wordt. Risico van het vak !
Denk je nou echt dat er iets gaat veranderen? Hoe dom kun je zijn!
In een land waar in de jaren 70 en 80 de PVDA in de regering zaten, was het heel normaal dat je als student links was. Dus we leerden de rechters om medelijden met de dader te krijgen, i.p.v. met het slachtoffer.
De daders waren kansarmen jongeren of ook ouderen, die een moeilijke jeugd hadden gehad, dus ze konden het niet helpen.
En de slachtoffers hadden het toch beter dan die zielige daders.
In 2007 zijn veel daders van allochtonen afkomst, dus potentiële stemmers van diezelfde PVDA en hun vriendjes dragen zorg dat die arme Marokkaanse jongentjes gewoon hun gang kunnen gaan. Twee van die ettertjes jatten van de achterbank van een auto, maar rekenenden niet op de reactie van het slachtoffer, die in volle vaart achteruit reed om haar eigendom terug te krijgen, ja en dan kan er wel eens iets fout gaan voor die arme Marokkaantjes, een overleed na deze reactie.
Dus natuurlijk het slachtoffer wordt voor de rechter gebracht, ze wordt vrijgesproken, ook nog een keer bij de Hoge Raad.
Maar nee onze linkse officieren van Justitie daagt opnieuw de vrouw voor de rechter.
Eigenlijk logisch ook, want deze vrouw is geboren in Nederland en nog blank ook en dat kan niet meer in dit land. Dus daders sla nu eens jullie slag bij onze PVDA aanhangers, die geven jullie alles wat je vraagt en je kan nog een kop koffie krijgen ook, mits je maar op hun partij stemt.
Hoe zou het toch komen dat een PPV en Rita Verdonk zoveel aanhang krijgen, dat snappen onze politici niet, ze offeren liever onze cultuur en rechtsgevoel op voor de Islamitische gedachten. Zelfs een militair die zijn werk deed in Irak werd door de linkse kliek voor de burgerrechter gesleept en ondanks dat het ministerie niet kon winnen, is het hun gelukt om deze sergeant geheel kapot te maken en een excuus, ja dat doe je als linkse regering natuurlijk nooit.


Ron,
Hoe het kan dat er veel mensen PVV en Rita Verdonk stemmen? Omdat er veel mensen dom zijn, jij lijkt je daarbij te scharen. Leer eens Nederlands, je bent toch niet een "marokkaantje"??
Verder zou enig realisme in je argumenten ook handig zijn "ant deze vrouw is geboren in Nederland en nog blank ook en dat kan niet meer in dit land"..... Dan verhuis je toch lekker naar de States ofzo, waar je een inbreker helemaal kapot mag slaan en doodschieten, heerlijk toch? Dus jij vindt het werk van militairen ongevaarlijke - niet bedreigende burgers doodschieten? Maak eerst maar eens een opleiding af, dan discussieren we verder.....
tj:je begrijpt kennelijk de aan duidelijkheid niets te wensen reactie van Ron niet.Ook pvda?of groen links?
Ga gewoon op de argumenten van Ron in.Voor mij heeft hij gelijk
het gebruiken van excessief geweld tegen misdadigers/inbrekers is niet goed te praten maar een beetje tegen houden met harde hand vind ik prima !!
Ik ben Christenunie lid Bert !!
d66 Bert.
over de argumenten:
"Dus we leerden de rechters om medelijden met de dader te krijgen, i.p.v. met het slachtoffer."
-> Dit is inderdaad een veelgehoord argument, wat mij betreft moet het strafrecht in evenwicht zijn,
daders moeten hulp krijgen in plaats van alleen maar zwaardere straffen, dit heeft namelijk bewezen geen zin.
Kijk maar naar de VS waar het aantal gevangenen per 1000 belachelijk hoog is, en de criminaliteit helemaal niet lager.
Ik ben het niet eens met het aanpraten van een slachtofferrol aan de dader, maar je moet niet alles zwart wit bekijken, als zo'n achmed in een goede buurt met goede ouders was opgevoed was hij zeer waarschijnlijk niet crimineel geweest, moet je dat dan maar negeren?

"PVDA en hun vriendjes dragen zorg dat die arme Marokkaanse jongentjes gewoon hun gang kunnen gaan"
-> Alle partijen zijn de laatste tijd 'verrechtst' op dit gebied, ook de pvda is voor strenger optreden tegen criminiele (allochtone) jongeren.


"Dus natuurlijk het slachtoffer wordt voor de rechter gebracht, ze wordt vrijgesproken, ook nog een keer bij de Hoge Raad.
Maar nee onze linkse officieren van Justitie daagt opnieuw de vrouw voor de rechter."
-> Het slachtoffer? er is een jongen dood en een vrouw haar tas gestolen? Ik zeg niet dat er geen kromme dingen gebeuren in het NL rechtssysteem,
maar het doodrijden van een dief lijkt me geen wenselijk gedrag?


"ze offeren liever onze cultuur en rechtsgevoel op voor de Islamitische gedachten."
-> Voorbeeld? Jij zou volgensmij maar al te graag een paar islamitische wetten invoeren, iets gestolen? Hand eraf!



"Eigenlijk logisch ook, want deze vrouw is geboren in Nederland en nog blank ook en dat kan niet meer in dit land."
-> Is dit ook een argument waarop ik moet ingaan?

PS. Wilders is degene die onze democratie en rechtssysteem wil kapotmaken door de koran te verbieden bijvoorbeeld!
Beste TJ,

Ik zie dat u ook enige moeite heeft met het correct de Nederlands taal te hanteren.
Dan bedoel ik het woordje ant of u moet opeens een Engels inslag hebben en refereren naar een mier. Hoe dan ook ik vind het altijd erg zwak om iemands woorden af te kraken op het feit of het wel correct is geformuleerd en gespeld inhoud, dat is belangrijk maar dat is mijn mening.
@ym
Bedankt voor de opmerking :) Ik had natuurlijk een letter meer moeten quoteren. Ik ben van mening dat correct Nederlands wel telt, dit geeft aan dat je je best hebt gedaan op school en interesse toont in het onderwerp waar je over schrijft.
Nog één dingetje, de PVV waar ron het over heeft, is geen partij maar een eenmansfractie met donateurs, net als sp en lid verdonk. Hoe moet zo'n partij de democratie NL gaan regeren terwijl ze die intern niet (willen) hebben?
Als zo'n ron in een goede buurt met goede ouders was opgevoed had hij zeer waarschijnlijk beter zijn best gedaan op school, moet je dat dan maar negeren TJ?
En toch is correct taalgebruik is toch heeeeel belangrijk Peter! Daar zet ik wel even mijn linkse principes vor opzij. Kijk eens naar de VS daar kan helemaal niemand meer goed spellen, zelfs de Vice President niet. Je ziet wat er van komt.
Eigenlijk is het heel fijn voor ons in Nederland dat we met de VS altijd een voorbeeld bij de hand van een land hoe het niet moet.
Hoe simpel kun je leven.
oke deze ondernemer had niet de ramen van de bestelbus (gehuurd) mogen inslaan, maar het verhuurbedrijf moet niet zaniken en dan maar de gegevens van de huurder bekend maken bij zowel de politie als ook de ondernemer, nu ze dit niet deden zijn ze dus zelf medeverantwoordelijk voor de diesfstal en de daarop volgende reactie van een gedupeerde ondernemer.
over het algemeen zijn juist verhuurbedrijven altijd aan het klagen dat er zoveel goederen niet teruggebracht worden en dat zij dan een enorme schade lijden die ze gewoon overslaan op de kop van andere huurders die wel netjes de gehuurde spullen terugbrengen.
@Henrico: hear hear!
Ik ga het hier niet winnen geloof ik:)
peter: goed argument!
Valt me op dat iedereen het over normen en waarden en correct Nederlands heeft. Daar zie ik in de reacties weinig van terug.
Hij had gewoon 'boe' moeten roepen ,volgens Donner helpt dit.
Ik kan mij ook niet vinden in de (softe) standpunten van TJ. Als iemand willens en wetens besluit een dief te worden moet hij ook de mogelijke consequenties aanvaarden. Onlangs nog : SLECHTS 10 jaar cel voor het doodschieten van de avond winkelier .Hier had m.i. levenslang moeten staan !
De personen van het openbaar miserie hebben weer eens blijk van hun kunnen gegeven.Daarom niet meer sollicteren of een baan bij het OM ambieren misschien dat die justitionele kliek in de toekomst dan een toontje lager gaat zingen. Gelukkig is een cirkel rond en zal binnen onafzienbare tijd ook de werkelijke gerechtigheid zegevieren.
Probleem in de rechtsysteem van Nederland is natuurlijk niet, dat tussen 1970 en 1990 (periode van 20 jaar) de PvdA 4 jaar aan de macht is geweest.
Zo slim is geen enkele partij, dat je in 4 jaar hele decennia kunt verknallen, zelfs de PvdA niet.
Probleem is wel, dat het rechtsysteem gebouwd is rond 1900 (tijd van Bromsnor en Pietje Puk) en dat het systeem nog steeds past bij de balans tussen burger en staat van die tijd.
100 jaar later is de positie van het individu ten opzichte van de samenleving als geheel ("the people" zeggen ze in Amerika in de rechtzaal) veel sterker geworden. Dus is ook een inbreker nu teveel beschermd tegenover het belang van de samenleving: geen misdaad.
Je ziet dit ook bij Bruinsma en consorten. Justitie en Tweede Kamer zijn hoognodig toe aan een diep zelf-onderzoek: hoe zet ik de zaak van samenleving versus individu weer in een goede balans en welke wetten horen daarbij?
Wow Niels, jij hebt een heldere kijk op de zaak! Kan me hier in vinden!
Zaken tegen 'topcriminelen' die veel banden hebben met de bovenwereld zijn trouwens in bijna elke huidige samenleving moeilijk aan te pakken!
Jammer dat we in dit land zoveel gekke mensen hebben wonen die vinden dat daders van overvallen en andere misdaden netjes behandeld moeten worden, omdat repressie zou niet helpen? Natuurlijk helpt repressie wel, maar dan moet je het wel goed doen en niet denken dat je met een paar maanden brommen met zo iemand klaar bent. Nee dat soort mensen moeten opnieuw of voor het eerst goed opgevoed worden. Dat helpt en goed ook.
Raddraaiers naar Siberie ,goed plan,werkt in Duitsland,put graven voor eigen toilet,houthakken om warm te worden,geen TV,Computer of Tv.
Leer je wel af om met je handen aan andermans spullen te komen
iedereen heeft het over justitie, hoe kan het zijn dat een ondernemer door die verwende mannekes (politieagenten) meteen opgepakt wordt. De ondernemer loopt niet weg, zijn adres is bekend, waarom gaan die verwende mannekes niet achter de dieven aan. Wie heeft er nog respect voor politieagenten. We ontvangen aan de lopende band bonnen voor 5 km te hard rijden maar als de autoradio gestolen is dan komen ze niet eens meer en moet je via internet aangifte doen. Deze wereld en met name justie zorgt ervoor dan we binnenkort burgelijk ongehoorzaam zijn. Ik ben zelf ook ondernemer en regelmatig overvallen, en hoop ellende en nog nooit is er een diefstal opgelost.
En zie daar als ik even fout geparkeerd sta dan staan ze er ineens wel. Respect proberen ze nu af te dwingen door bekeuringen te geven als ze uitgescholden worden. Respect krijg je door het te verdienen en niet door het af te dwingen. En al die opmerkingen over die Wilders die worden ingegeven door onvrede. Los dat onvrede op en je hebt geen Wilders meer. Buitenlanders komen toch naar Nederland omdat het zo een mooi land is nou laat dat land dan blijven zoals het is daar doe je dan elke buitenlander die hier komt wonen een plezier mee. Dus buitenlandse raddraaiers hetzlefde behandelen als nederlandse raddraaiers...... het is allemaal niet zo moeilijk.

Het probleem is dat een bepaalde geitewollenkliek altijd iedereen en alles sneu vindt. de dader wordt zo al snel slachtoffer, want iedereen heeft wel iets sneu's of tragisch in z'n leven gehad. Ik kan er zelf wel een boek over schrijven, maar ben ik crimineel? Nee dus, ik ben een truttige saaie brave hardwerkende burger en daarom altijd de pineut. Ik werk en betaal, ik betaal nog meer, en nog wat, ik werk nog maar wat meer en betaal weer een keer. Rooft iemand m'n zaak leeg, mag ik hem niet slaan, dat hij dan misschien mij of de mijnen doodslaat, dat risico moet ik maar accepteren. Is dat ook ondernemersrisico?
JaLuna,je begint het al aardig te leren.
Ja, luna dat is dan Nederland en inderdaad wat toen op Pim Fortuijn stemde en nu op Geert of Rita zijn waarschijnlijk allemaal dezelfde hardwerkende, veel belastingbetalende mensen die er de buik vol van hebben hoe het er hier toegaat.

Reageer op dit bericht

Naam*
E-mailadres*
Website
Type de code over*
Reactie:*
Plaats reactie Onthoud mij  E-mail mij de reactie(s)

Video's

Nieuwsbrief

Dé dagelijkse nieuwsbrief voor ondernemers met wekelijks terugkerende thema's als innovatie, meer omzet en online zakendoen.

Lead generationMKBNieuws & OpinieZakelijk zoekenBedrijfsvoeringBedrijvenZakelijke productenVacaturesZakenautoBeleggen