U betaalt als mkb-ondernemer uw werknemers minder geld dan de gemiddelde wergever in Nederland doet. Vooral in de hogere functies blijkt u minder te betalen. Is dat erg? Nee hoor. Want de meeste werknemers zijn ronduit tevreden met hun salaris.Het blijkt allemaal uit het eerste
mkb-beloningsonderzoek van Ondernemen! en het Haagse organisatieadviesbureau Eprom. De organisaties deden onderzoek in de sectoren industrie, productie en logistiek. 180 mkb-ondernemers werden ondervraagd.
Verschil in functiesEen verschil van tien procent meer of minder, die marge is volgens Eprom nog wel marktconform. Maar, er zijn functies waarbij de beloning stevig achterblijft bij de rest van Nederland. Uit het onderzoek blijkt, dat een administrateur 14 procent minder verdient (een verschil van jaarlijks 7.000 euro). En een systeembeheerder ziet op zijn jaaropgaaf 4.500 euro minder staan (verschil van 11 procent).
Lage functies laten minder verschillen zien. Het jaarsalaris van een magazijnmedewerker wijkt twee procent af (-500 euro). Dat van een servicemonteur 6,5 procent (-2210 euro). Dan de gunstige uitzondering: de boekhouder. Hij of zij krijgt 3,5 procent meer (1300 euro).
Minder verantwoordelijkheidHoe komt dat nou allemaal? Logisch, zeggen ze bij het Haagse organisatieadviesbureau. Er is een verschil in verantwoordelijkheid. Het werk voor een inspecteur in het mkb is mogelijk minder ingewikkeld dan elders. Een hoofd transport van een kleiner bedrijf heeft minder mensen onder zich en dus een kleinere verantwoordelijkheid.
Geld maakt niet gelukkigDat kan allemaal zijn. Maar wat is nu het belangrijkst? Geld, of leuk werk. Poen, of interessante collega’s? Een derde huis op Ibiza, of een uitdagende carrière? Het blijkt eens te meer, u zit goed in het mkb. De ondervraagde werkgevers geven aan dat hun medewerkers ruim tevreden zijn met hun salaris.
Loes De Cock van Eprom zegt het zo: ‘Er speelt meer mee: groei, toekomstperspectief, bevrediging in het werk, scholing, enz. In het mkb zijn functies ook vaak minder specialistisch ingevuld. Veel mensen vinden dat aantrekkelijk.’
Reacties