Topoverleg over stijging overvallen kleine bedrijven

Topoverleg over stijging overvallen kleine bedrijvenStaatssecretaris van Financiën Frank Heemskerk signaleert dat het aantal roofovervallen op kleine bedrijven ‘recent’ weer stijgende is. Dat is niet best, en Heemskerk lijkt van plan er snel iets aan te willen doen. Er komt een ‘topoverleg’ tussen gemeenten en vertegenwoordigers van het bedrijfsleven, zei de staatssecretaris deze week.

Heemskerk wil het in het overleg gaan hebben over ‘lokale samenwerking, kennis over veiligheidsmaatregelen en financiële ondersteuning’. Naast de gemeenten schuiven werkgeversorganisatie VNO-NCW, MKB-Nederland en Koninklijke Horeca Nederland aan de overlegtafel aan.

Subsidie

De staatssecretaris heeft al gezegd het verstrekken van subsidies aan kleinere ondernemers om hun winkels veiliger te maken een goed idee te vinden. Dat gebeurt op het moment in Rotterdam. Vanuit Economische zaken is al in december besloten 12 miljoen euro uit te trekken voor de veiligheid van kleinere bedrijven.

Goed zo!

Heel mooi. Want veiligheid blijft voor u als ondernemer een belangrijk issue. Niks is erger dan in uw eigen winkel beroofd worden van uw eigen voorraad. Subsidies om uw winkel veiliger te maken, dat is niet zo’n slecht idee van Heemskerk.

Hier op bizz kwamen eerder al meerdere oplossingen voorbij om winkelovervallen te voorkomen of op te lossen. Daarmee vergroot u uw eigen veiligheid. Want, het is niet de eerste keer dat de overvalcijfers de pan uit rijzen.

Zelf aan de slag

Zo kunt u de beelden van uw beveiligingscamera zelf op YouTube gooien, bestaat er een site om zelf inbrekers op te sporen. En moet u volgens ons lak hebben aan de privacy van overvallers door hun afbeelding in uw winkel op te hangen. En lees ook dit artikel: 'Schade verhalen met beveiligingsbeelden via internet'.

Vorige: Daar zijn ze weer: neprekeningen van Biz TelefoongidsVolgende: Aanpassen ontslagrecht: 65-plusser kan parttime doorwerken
Abonneer u op de gratis nieuwsbrief van bizz.nlReageren? Lees de huisregels

Reageer op dit bericht

Naam*
E-mailadres*
Website
Type de code over*
Reactie:*
Plaats reactie Onthoud mij  E-mail mij de reactie(s)

Video's

Nieuwsbrief

Dé dagelijkse nieuwsbrief voor ondernemers met wekelijks terugkerende thema's als innovatie, meer omzet en online zakendoen.

Lead generationMKBNieuws & OpinieZakelijk zoekenBedrijfsvoeringBedrijvenZakelijke productenVacaturesZakenautoBeleggen