Schrijven voor Google

Schrijven voor GoogleOpnieuw Google? Ja, omdat het voor een goedlopende webwinkel van groot belang is dat uw website te vinden is in deze zoekmachine. In les 238; hoe schrijf ik het beste artikel voor Google.

Het belang van goed schrijven voor het web mag niet onderschat worden.
Een voorbeeld: Melkertbanen werden door Den Haag hernoemt tot
ID-banen. Nog steeds gebruikt niemand die term en dus zoekt niemand op
deze woorden. Zolang alle ambtenaren toch verplicht ID-banen blijven
schrijven zal dus geen artikel van hen op het web worden gevonden. Vergelijk de zoekresultaten: ID-banen en Melkertbanen.
Let dus op de woorden die u gebruikt, maar ook op de opbouw van een
tekst. Gebruik de juiste kop, een dik gedrukte lead en de juiste
tussenkopjes.

Schrijven voor zoekmachines
Het weblog voor journalisten De Nieuwe Reporter heeft de eisen voor
een goed vindbaar artikel
op een rij gezet en die zijn niet anders dan
die voor een goed te vinden productpagina.
- Gebruik korte alinea's (2 - 5 schermregels)
- Voorzie alinea's van subtitels
- Behandel een onderwerp per alinea
- Gebruik korte woorden en zinnen
- Omgeef de belangrijkste woorden door andere relevante woorden (nabijheid!)
- Geef opsommingen puntsgewijs weer
- Gebruik (voor de doelgroep) alledaagse taal.
De andere tips vindt u hier.

Koppen
Het belangrijkste manier om goed gevonden te worden is een goede kop
boven het verhaal. 'Ik ben nu niet meer het jochie, ik word een man'
is natuurlijk een mooie titel, maar weet u waarover het gaat?
'Atleet Michael Butter behaalt titel 10 kilometer' is een stuk saaier, maar zal wel gevonden worden door zoekmachines. De Nieuwe Reporter geeft nog andere voorbeelden.

Vorige: Sneller, veiliger, goedkoperVolgende: Op tv voor weinig
Abonneer u op de gratis nieuwsbrief van bizz.nlReageren? Lees de huisregels

Reacties

De title-tag, dat is de titel van de pagina die bovenaan in elke browser staat, is eveneens een wezenlijk onderdeel van de tekst van een website. Google hecht hier veel waarde aan.
Als je website niet (alleen) informatie maar ook diensten aanbiedt, dan is het ook effectief om een zgn. 'call to action' in je titel te hebben: een aansporing. Alleen bezoekers hebben of goed in Google scoren is soms niet genoeg, zeker niet als je een bedrijf hebt. Dan wil je ook dat mensen wat -doen-.
Het is ook heel belangrijk om in de titel-tag de zoekwoorden te gebruiken en dan ook vooraan, hetzelfde geldt natuurlijk ook voor de omschrijving.

Reageer op dit bericht

Naam*
E-mailadres*
Website
Type de code over*
Reactie:*
Plaats reactie Onthoud mij  E-mail mij de reactie(s)

Nieuwsbrief

Dé dagelijkse nieuwsbrief voor ondernemers met wekelijks terugkerende thema's als innovatie, meer omzet en online zakendoen.

MKBZZP'erLead generationNieuws & OpinieZakelijk zoekenZakelijke productenZakenautoBeleggenBeurskoersen