Zonde toch: hebben we weer eens een autofabrikant binnen de eigen grenzen en dan dreigt hij te vertrekken. Naar Duitsland nog wel, omdat ze daar veel meer open zouden staan voor milieuvriendelijke innovaties. Of is het een verkapte bedelpoging om meer subsidies?Het gaat om de Quicc, een elektronisch bestelbusje dat het Heerlense
DuraCar in oktober op de Autosalon in Parijs wil presenteren. Vanaf 2012 wil het bedrijf ook personenauto's maken. De wagens rijden op batterijen met een hoge opslagcapaciteit. Stop thuis de stekker in het stopcontact en acht uur later is de bus weer 'afgetankt'.
Overheid moet meewerkenDe zelfstandige onderneming verwacht dit jaar dertig Quiccs te produceren, volgend jaar driehonderd en vanaf 2010 tien- tot twintigduizend exemplaren.
Dat moet allemaal in Heerlen gebeuren. Op voorwaarde dat de overheid meewerkt, dreigt bedrijfswoordvoerder Guido Boosten op Z24. Duitsland veel sneller"We willen graag hier produceren. Maar dan moeten de subsidies en andere faciliteiten wel in orde zijn, anders gaan we ergens anders kijken." Nederland is volgens hem te traag met het oppakken van milieuvriendelijke initiatieven. Scandinavische landen en Duitsland zouden dergelijke initiatieven veel sneller herkennen. Het ministerie van Economische Zaken heeft, in lijn met de klacht van DuraCar, nog niet gereageerd. De minister, Maria van der Hoeven, heeft wel al eerder met plezier
in de wagen gereden.
UPDATE: Guido Boosten geeft graag een aanvulling op dit artikel. Ja, als DuraCar de productie opschroeft van 1500 naar tienduizenden auto's per jaar zal het misschien naar het buitenland uitwijken.
"Tot 1500 auto's per jaar kunnen we makkelijk in Nederland produceren. Willen we groter groeien dan zijn de mogelijkheden in Nederland beperkter. Als het moeilijk wordt om die productie in Nederland te regisseren, is het noodzakelijk om over de grens in België of Duitsland te kijken."
DuraCar werkt met veel Nederlandse partners en zal dat blijven doen, ook als de productie zou worden uitbesteed aan het buitenland. "Dat is een heel bewuste keuze. Je kunt wel innoveren, maar met buitenlandse bedrijven werkt dat veel moeilijker."
Boosten bestrijdt dat DuraCar vanwege subsidies naar het buitenland vertrekt. "We zijn een jong bedrijf, natuurlijk kijken we naar subsidies. Maar deze spelen geen beslissende rol. We hebben tot nu toe nul euro subsidies gehad. Alle investeringen zijn volledig betaald door onze huidige aandeelhouders."
Reacties