Op weg met een Microkrediet


Volgende pagina
Microkredieten helpen niet alleen ondernemers in ontwikkelingslanden op weg. Jeffrey Lak (24) is begin dit jaar, samen met Marco Gerekink (19), een scooterbedrijf in Lijnden begonnen. Gefinancierd met een Microkrediet.

Hoe zijn jullie bij Hands- On Microkrediet Nederland terecht gekomen?
“Via het UWV hebben we de cursus ‘zelfstandig ondernemen’ gevolgd. Daar zijn we in contact gekomen met Marjan van Lier, directeur van de stichting. Aan het eind van de cursus hebben we ons businessplan gepresenteerd en op basis daarvan hebben we een aanvraag bij de stichting ingediend.”

Waarom een Microkrediet?
“We hadden voor de aankoop van een werkbank, gereedschap en de huur van een loods een startkapitaal van 5.000 euro nodig. Voor banken is dat een te laag bedrag. Bovendien ben je daar veel duurder uit. We betalen nu zes procent rente en mogen de lening in achttien maanden terugbetalen.”

Is het aanvraagproces soepel verlopen?
“Eigenlijk wel. Omdat we al bekend waren bij HandsOn is het vrij snel gegaan. We hebben een intakegesprek gehad en toen was het rond. Het enige dat problemen opleverde was het openen van een zakelijke rekening bij de bank. We hebben tot drie keer toe een aanvraagformulier in moeten sturen. Dat heeft voor enige vertraging gezorgd.”

Hebben jullie ook een coach die jullie begeleidt?
“Ja, die krijg je toegewezen als je een Microkrediet krijgt. Dat is wel handig. Momenteel loopt alles iets te voorspoedig naar mijn mening. Daarom ga ik binnenkort met onze coach om de tafel zitten om een aantal zaken met hem door te lopen. Ik zit er niet op te wachten dat straks de Belastingdienst voor de deur staat omdat ik iets over het hoofd heb gezien.” Hoe bevalt het ondernemerschap tot nu toe?
“Het is hard werken, maar dat vind ik niet erg. Iedere euro die nu binnenkomt hebben we zelf verdiend, dat voelt wel goed. Het leukste vind ik het opknappen van oude scooters. Minder leuk vind ik de administratie. Ik werk liever met mijn handen dan cijfers invoeren. Maar ja, ook dat hoort er bij.”

Wat zijn jullie toekomstplannen?
“Binnen nu en een aantal maanden hopen we winst te gaan draaien. Voor de hele lange termijn zou ik graag willen uitgroeien tot een landelijke keten voor scooters. Een soort Kwik-Fit voor scooters zeg maar. Maar da kijk ik echt tientallen jaren vooruit.”


Volgende pagina

Video's

Nieuwsbrief

Dé dagelijkse nieuwsbrief voor ondernemers met wekelijks terugkerende thema's als innovatie, meer omzet en online zakendoen.

Lead generationMKBNieuws & OpinieZakelijk zoekenBedrijfsvoeringBedrijvenZakelijke productenVacaturesZakenautoBeleggen