Hoera! Laag btw-tarief wordt defintief

Hoera! Laag btw-tarief wordt defintief

Wat een goed nieuws op deze grauwe ochtend. Het lage btw-tarief op arbeidsintensieve diensten wordt definitief! Voortaan hoeven fietsenmakers, kappers, schoenmakers en andere beroepsgroepen waar de mens niet door een machine kan worden vervangen niet meer 19 procent btw over hun diensten te vragen.

Maar dat btw-tarief was toch al laag? Jazeker, maar dat was een uitzonderingssituatie in Europa. En daar houdt Europa niet van. Eurocommissaris van belastingzaken László Kovács wil een einde maken aan de internationale lappendeken van btw-experimenten en staat daarom toe dat landen lage btw-tarieven invoeren op arbeidsintensieve en lokale diensten.

Goed plan

De plannen zijn een opsteker voor ons land, waar het lage tarief 6 procent bedraagt en het hoge tarief 19 procent. Het lage tarief op diensten van fietsenmakers, kappers en schoenmakers werd in 2000 bij wijze van experiment ingevoerd. Dit met als doel banen te scheppen en zwartwerken te bestrijden.

Dienstensector

Kovács' stroomlijning van de btw-ontheffingen houdt in dat EU-lidstaten lage btw-tarieven kunnen invoeren op arbeidsintensieve en lokale diensten. Daarbij gaat het niet alleen meer om diensten van de fietsenmaker, kapper en schoenmaker, maar ook om oppaswerk, de schoonheidssalon, tuinonderhoud en -ontwerp, thuiszorg voor ouderen en zieken en bijvoorbeeld wasserettes.

Producten

Er zijn ook producten die voortaan onder het lage tarief mogen vallen. In Nederland zal dat bijvoorbeeld gelden voor boeken. Hier leest u daar meer over.

Vorige: Aantal faillissementen daaltVolgende: Van lolly's en inhakers
Abonneer u op de gratis nieuwsbrief van bizz.nlReageren? Lees de huisregels

Reacties

Bijna te goed nieuws voor woorden!
Wordt het toch nog wat met Europa.
Wanneer gaat dit in???
Wordt het autobedrijf en motorfietsbedrijf ook gelijk getrokken met de tweewielerbedrijven, dat zal heel mooi zijn en goed nieuws voor de auto en motorfiets bezitters !
Dat zal eindelijk eens een voordeel betekenen in de dure en moeilijke tijden van deze groep auto en motorfiets bezitters.
Het zou nog slimmer zijn om dat dan ook bij de bijbehorende produkten te doen. In de schilderswereld is het nu zo dat woningen ouder dan 15 jaar onder het laag btw tarief vallen wat renovatie betreft, incl. de materialen. Ga je glas plaatsen valt dit weer onder hoog, net als behang en de lijm, maar het behangen zelf valt weer onder laag. Voor iedere opdrachtgever moet je een document hebben, die door de opdrachtgever laten invullen en ondertekenen en netjes bewaren bij de facturen. Verschrikkelijke rompslomp en kost veel extra tijd. Mijn inziens kun je ook alle ( nieuwe en oudere ) woningen en alle werkzaamheden onder het laag btw laten vallen incl. de materialen. Dan laten de mensen het misschien wel om via een beunhaas met alle risico van dien voor de verf 47,00 per liter te betalen incl. 19 % btw terwijl je het dan als je het door een proffesioneel bedrijf laat schilderen per liter 41,85 kwijt zou zijn. Hebben we het nog niet over de uren, maar tegenwoordig vraagt een beunhaas bijna net zo veel als een proffesionele schilder excl. btw. Nog beter zou zijn, wanneer je de beunhazerij echt de nek om wilt draaien het onderhoud mits er facturen zijn van erkende bedrijven weer aftrekbaar maken.
Hoezit het met de dienstverlenende bedrijven, mogen die ook 6% gaan rekenen?
Geldt het tarief dan ook voor accountants- en belastingadviseurs, deze kunnen ook nog steeds niet door machines vervangen worden.
Wat jammer dat wederom de Stomerij branche daar niet in mag meedelen, heeft iemand enige notie hoeveel handwerk er in het strijken van bijvoorbeeld een bruidsjurk, of simpel in een broek/pantalon!!! zit.
Hoe zit het dan met chauffeurs en ZZP chauffeurs (eigen rijders),gaat dit hier dan ook voor gelden
Ja hoor. Dat was dus inderdaad met kappers zo, en inmiddels steken ze het verschil weer in eigen zak. De consument zal dit niet terug vinden in de prijs. In NL zal je dus niet veel merken...
Beste Piet, ik ben het helemaal met je eens wat kappers (kapers) betreft. Toen ook voor hen het laag tarief in ging hebben ze geen verhoging gedaan dat jaar, dat wilde eigenlijk zeggen dat ze de prijs zo gelaten hebben en dus 13
% in eigen zak hebben gestoken. Want ze hoefden natuurlijk maar 6 % btw af te dragen. Ik zal je zeggen dat dit in de schildersbranche niet gebeurt is. Gewoon om dat daar het bedrag ex btw meestal vermeld wordt en daar kun je niet ineens 13% bij op zetten. Er wordt ook vaak met offertes gewerkt en dan kun je niet met verschillende uurtarieven aan komen zetten. Ivm btw vermelding op de facturen en de verplichte ouderdomsvermelding is dit gegaan zoals het moest gaan, eerlijk dus. In ieder geval bij ons. Bij de kapper is het klantenbedrag behoorlijk gelijk gebleven alleen hadden ze zelf veel meer winst en dat zien de meeste klanten niet. Ik heb in die tijd ook behoorlijk wat discussies gehad met kappers.
Bertus, wel even eerlijk blijven tellen, ga maar eens naar puur qua tijd. hoelang is een kapper met je haar bezig en wat telt hij ervoor. dit is dan zijn uurtarief inclusief alle kosten. Als je dit goed doortelt kom je op een tarief uit waar eigenlijk geen droog brood van te eten is. Uitzonderingen zijn er natuurlijk altijd bij kapsalons die superhip en IN zijn voor de yuppen, maar ik denk niet dat je daar je haar laat doen, of toch wel.
Dus al met al verdienen kappers niet overdreven veel en met hun bijna alle mensen die een eerlijk vak uitoefenen voornamelijk met hun handen, dus een kleine verhoging van hun inkomsten - en dit keer dus echt zonder prijsverhoging voor hun klanten- is acceptabel. De enige die hier onder lijdt is onze regering die naar mijn idee toch veel te veel geld over de balk gooit met allerlei onzinnege dingen (voornamelijk in het buitenland) en voor verhogingen van salaris van topambtenaren (30%) ed.

Oja Bertus ik ben dus zelf geen kapper, maar wel een van de vele (en steeds minder) hardwerkende ambachtlieden die Nederland nodig heeft om de economie te laten draaien
Gaat dit ook op voor werkzaamheden zoals het dagelijks onderhoud van een gymnastiek lokaal of een gemeente gebouw waar je als zelfstandige een nota voor verstuurd en daarover 19% moet afdragen/berekenen?
Begrepen, 6% voorstanders !!
Wat blijft zijn de enorme lasten op arbeid, die de zwartwerker niet heeft.
Een pot verf kan ook voordeliger worden gekocht en wie weet als klant wat voor kwaliteit het is ?
De professional hoort het te weten en als die nu met een voordeliger uurtarief kan komen van laten we zeggen 15 a 20 euro i.p.v. 32-60 euro bruto, dan maakt een 20% bijtelling aan BTW niet zoveel meer uit. 20% over 10 professionele uren van 20 euro is inclusief die 40 euro BTW 240 euro voor de particulier. Nu zien we soms 10 uren van 60 euro + dan 6% BTW = 636 euro te betalen door de particulier.
Zelfs bij een tarief van 35 euro per uur bij 10 uur arbeid geeft 371 euro te betalen door de particulier. Buiten de gebruikte materialen.
Ik zie het als een exstra controle van de overheid, onder het mom van zwartwerk en beunhazerij bestrijding.
Weg met de uitkeringen, weg met de ww enz. hoge premies, dan zijn we veel voordeliger uit met 20 of 21 % BTW.
Maar dat zal wel niet de bedoeling zijn....stel je voor dat we er op vooruit gaan, stel je voor dat er minder formuliertjes en lastige controles zijn te doen...stel je voor dat er minder ambtenaren en bij ons ondernemers minder kantoorpersoneel nodig zijn...nee, dat zijn de aanspreekpunten !
Waarom hebben wij niet het lef te vragen voor minder papierwerk ?
Waarom juicht iemand als tie meer papierwerk krijgt ?
Als wij de arbeidskostenvehouding bruto-netto dichter bij elkaar brengen zijn we zelfs een naburig gelegen land met b.v. maar 4% BTW op arbeid te slim af als we er gewoon overal rond de 20% van maken die BTW.
Dan praten we over lastenverlichting voor het bedrijfsleven PLUS een lastenverlichting voor onze eigen overheid. En daar gaat het om, dat voordeel kan dan iedereen merken in een veel lager bruto-uurtarief !!
Groeten,
Teunis van Nes

Media juicht...we trappen er in...
Verschil in BTW 6 % en 19 of 20% geeft exstra werk voor de onderneming en de controlerende ambtelijke instanties. Exstra formulieren, exstra lasten voor het bedrijsleven en voor de overheid. Dat allemaal wordt op een of andere manier afgewenteld op de kleine man, de particulier, de ambtenaar als tie thuis is...
De media juicht: Hoera !
De overheid verpakt het deze keer onder het mom van zwartwerkbestrijding.
We trappen er weer in ...
De (top)ambtenaar heeft deze keer weer gewonnen, hij mag weer meer suppressieve controles gaan uitvoeren met exstra aangenomen personeel en dan mag tie weer een paar bedrijven de das om doen en heeft de officier van justitie weer wat te doen waar de media weer veel aandacht aan kan geven, want oja die ondernemer maakte öpzettelijk" fouten in de BTW aangifte en verkocht te veel als 6% BTW waar hij 19 of 20 of 21 over moest afdragen aan de almachtige Staat der Nederlandnen !
De schildersbedrijven hebben al jaren te maken met het laag btw tarief, natuurlijk is het wel wat meer werk omtrent het laag btw formulier, maar het is ontzettend aantrekklijk voor de klant. Het levert ons veel extra werk op. Wij hebben hieromtrent nog nooit extra controle gehad en van mij mogen ze komen. Een boekhouder en/of boekhouding die al jaren goed is heeft ook het vertrouwen bij de belasting.
Beste Henk, je hoort mij ook niet zeggen dat een kapper te veel rekent op dit moment. Ik haalde aan dat toen voor hen het laag btw tarief ging spelen ze daar niet mee gedaan hebben wat er van hen verwacht werdt en dat is boven op het excl. bedrag 6 % tellen.
Beste heer Lindenberg,
Nee, dat telt alleen voor woningen.
Och weet je wat, schrappen we de BTW toch helemaal. Kappersbranche arbeidsintensief, jezus christus
Nou heb ik mn eigen schoonheidssalon en het zou echt helemaal super zijn als de btw inderdaad naar 6% zou gaan. Maar naast dit bericht heb ik er verder helemaal nix over gehoord, ook niet op de site van de belastingdienst... Wanneer dit in zou gaan vind ik trouwens ook een erg interessante vraag!

Reageer op dit bericht

Naam*
E-mailadres*
Website
Type de code over*
Reactie:*
Plaats reactie Onthoud mij  E-mail mij de reactie(s)

Video's

Nieuwsbrief

Dé dagelijkse nieuwsbrief voor ondernemers met wekelijks terugkerende thema's als innovatie, meer omzet en online zakendoen.

Lead generationMKBNieuws & OpinieZakelijk zoekenBedrijfsvoeringBedrijvenZakelijke productenVacaturesZakenautoBeleggen