Personal branding = meer omzet

Personal branding = meer omzet

Veel ondernemers staan er nogal sceptisch tegenover, personal branding. Toch is er niets mis mee. Het is een trend die zich de laatste jaren steeds verder doorzet. Zet uzelf in de markt als product. Het werkt!

Bij Marketingfacts
gaat Huub van Zwieten, auteur van onder andere het boek 'Het merk IK', in op een aantal aspecten van de personal branding. Allereerst helpt hij u over uw cynisme heen te komen. Als zelfstandige bent u bezig met verkoop. Niet allen van uw product, maar ook van uzelf. Daar hoeven we volgens van Zwieten niet ingwikkeld over te doen. "Ongeacht of die klant een echt kopende klant is, of een collega, een netwerkpartner, je baas of je ondergeschikte. Je wilt dat hij of zij jou koopt."

Belevingswereld
Vervolgens gaat de auteur in op marketingwereld. Het is bekend dat mensen niet zozeer een produkt kopen, maar eerder de belevingswereld rondom het product. U denkt aan 'vleugels' maar koopt infeite niets meer dan een mierzoet limonadedrankje onder de naam 'Red Bull'.

Er zijn een hele boel ondernemers, en ze hebben allemaal kennis, opleiding en ervaring die misschien wel gelijkwaardig is aan de uwe. Het is dus uw belevingswereld waarop u zich kunt profileren. Van Zwieten: "Jouw unieke talenten, passies, dromen, eigenschappen en persoonlijkheid vormen de wereld waarmee jij het verschik kan maken ten opzichte van je concurrenten."

Zweverig, maar nuttig
Wij van bizz.nl vinden dat iets te zweverig, maar we zien wel de kracht van personal branding. Uw klanten komen vaker terug, en betalen graag meer voor uw product wanneer uw 'belevingswereld' goed overkomt. Het is geen slecht idee af en toe stil te staan bij uw uitstraling, en zeker de uitstraling van uw bedrijf. Zeker niet wanneer dat meer omzet betekend. Lees meer over personal branding bij Marketingfacts.

Vorige: Ontevreden? Open uw eigen winkel!Volgende: Nog een jaar wachten...
Abonneer u op de gratis nieuwsbrief van bizz.nlReageren? Lees de huisregels

Reacties

Olaf, dit is helemaal niet zweverig. Elke kleine ondernemer kan zich namelijk onderscheiden met zijn eigen unieke persoonlijkheid. Trouwe klanten bestaan niet meer, trouwe vrienden wel. Met Personal Branding maak je niet alleen klanten, maar vooral vrienden en die laten je een stuk minder snel in de steek dan klanten die voor een dubbeltje gaan lopen.

Reageer op dit bericht

Naam*
E-mailadres*
Website
Type de code over*
Reactie:*
Plaats reactie Onthoud mij  E-mail mij de reactie(s)
Lead generationMKBNieuws & OpinieZakelijk zoekenBedrijfsvoeringBedrijvenZakelijke productenVacaturesZakenautoBeleggen