Verbod op spam en telefonische verkooppraatjes

Verbod op spam en telefonische verkooppraatjes

Gisteren werd in de Eerste Kamer een nieuwe telecom-wet aangenomen. Nou en? Er veranderen een aantal zaken voor ondernemers. Zo mag u geen ongevraagde commerciële mails meer versturen naar bedrijven - dat is nu officieel spam -, kunt u gemakkelijk uw telefoon- of internetabonnement weer opzeggen en komt er een landelijk bel-me-niet-register. Pardon? bizz legt het haarfijn voor u uit.

Er veranderen een aantal zaken voor telemarketeers. Mensen ergeren zich groen en geel aan al die ongewenste telefoontjes en dus komt er een landelijk 'bel-me-niet-register'. Bedrijven moeten dat register raadplegen. Doet u dat niet, dan krijgt u met de OPTA te maken.

Iedere maand overstappen
Consumenten zijn verlost van de langlopende abonemmenten voor internet, mobiel of vast. U kent het wel. Uw telefoonabonnement is verlopen en dus zit u er nog een extra jaar aan vast. Met de nieuwe maatregelen kan de consument na het einde van het eerste contract iedere mand gemakkelijk opzeggen en bijvoorbeeld overstapen naar een andere aanbieder.

Geen spam
En dan dit: spam is nu officieel verboden. 'Dat was toch al zo?' Ja, maar alleen voor personen. Binnenkort is het verboden spam naar bedrijven te sturen. Daarmee is dus een algeheel spamverbod in Nederland actief. Ook hier krijgen bedrijven die zich niet aan de regels houden met OPTA aan de stok. Pssst. Nog op zoek naar een fantastische spamfilter? Geen dank!

Heemskerk
Drie plannetjes uit de koker van staatssecretaris Heemskerk van Economische Zaken. Hoewel ze gisteren in de Eerste Kamer zijn goedgekeurd deurt het nog even voordat ze in werking gaan. We verwachten 1 juni 2009.

Vorige: Vadertje Staat rijdt met u meeVolgende: Dirk en Dekamarkt worden DekaDirk
Reageren? Lees de huisregels

Reacties

Ben benieuwd hoe dat gaat met spam.
Geldt dit ook voor een mailing van een bedrijf naar al haar klanten of leden?

Telefonisch verbod is ook wat. Mag ik nog wel via de telefoon acquisitie doen?
@ Danny: goede vraag. Ik vraag me idd ook af of we dan de normale brieven met bijvoorbeeld nieuwe diensten mogen sturen c.q. mailen naar onze opdrachtgevers die al in ons bestand staan. Ik verwacht van wel. Denk namelijk dat het zal gaan om nieuwe (aan te kopen) data. Hoe ze dat gaan controleren??? geen idee.

Misschien een verplichte opt in regeling?
Spamihilator: gratis en beregoed!
Volledig instelbaar op eigen behoeften
Beste collega ondernemers: wie heef er ervaring mee om je zaken voor deze nieuwe wet op orde te brengen? Ik lees vandaag in het FD dat je voor persberichten per 1/10 opt-in moet regelen. We hebben dat nog nooit gedaan. Blijkbaar is dit nieuw. Sommige berichten gaan naar het algemene adres van de vakbladen onze branche en sommige naar namen van journalisten die ik heb verzameld. Vroeger gebruikte ik een PR bureau, maar we doen dit vanaf deze zomer zelf, dus moet nog alles opbouwen. Weet iemand ergens een artikel waar alles op een rij staat? Ik zit er niet echt op te wachten, maar als de krant er een hele pagina aan besteed is het dus wel iets om heel serieus naar te kijken.
Het is inderdaad een wetswijziging per 1 oktober dus bedrijven zouden er inderdaad actie op moeten ondernemen. Op www.persmanager.nl/spamverbod vind je alle informatie op een rij en bovendien kun je daar een handig plan van aanpak vinden. Persmanager is een professionele tool voor het verzamelen, beheren en verzenden van persberichten die ook rekening houdt met de nieuwe wetgeving.
ik wil mij graag inschrijven dat ik niet meer gebeld word!
Hoe doe ik dat!?
Alvast bedoeld voor de moeite!
Spamihilator: gratis en beregoed!
Volledig instelbaar op eigen behoeften

Reageer op dit bericht

Naam*
E-mailadres*
Website
Antispam controle*
Reactie:*
Plaats reactie Onthoud mij  E-mail mij de reactie(s)

Nieuwsbrief

Dé dagelijkse nieuwsbrief voor ondernemers met wekelijks terugkerende thema's als innovatie, meer omzet en online zakendoen.

MKBZZP'erLead generationNieuws & OpinieZakelijk zoekenZakelijke productenZakenautoBeleggenBeurskoersen