De motor van het bedrijfsleven wordt het MKB genoemd. Beetje raar dus dat banken in tijden van crisis besluiten die motor maar niet meer te laten (door)starten. Ondernemers in het midden- en kleinbedrijf staan bij de banken voor een dichte deur. En dat heeft verstrekkende gevolgen voor de economie.
De geldkraan voor MKB’ers is zo’n beetje helemaal dichtgedraaid de afgelopen maanden. Ruim een derde van de ondernemers in het MKB vreest dit jaar geen geld te zien van de bank. En dat terwijl zeker twinitig procent van hen krediet nodig heeft om verder te kunnen ondernemen.
Failliet
Hoewel? Leendert-Jan Visser, beleidsdirecteur bij MKB-Nederland, is nogal nuchter over de verontrustende cijfers. Ja, zegt hij, daar schrikt ook hij van. Maar dat is nu eenmaal het ‘beeld van de conjunctuur’. ‘Dat er ondernemers failliet gaan, is triest, maar het hoort erbij. Het mag echter niet in hoge mate liggen aan gebrek aan financiering.'
Slechte ideeën
Want Visser houdt de moed er graag in. Volgens hem is er voor goede plannen ook in 2009 nog voldoende geld bij de bank weg te slepen. Dus krijgt u geen geld van de bank? Dan zijn uw ideeën gewoon niet goed genoeg.
Reacties