Giftige sigaar uit eigen doos

Giftige sigaar uit eigen doos

De ‘Wouter Bosjes’ onder ons hebben het er maar druk mee: regelingetjes bedenken om de Übercrisis te bedwingen. Bij onze Oosterburen zijn ze eindelijk ook om: Merkel en consorten hebben lang vastgehouden aan het idee dat het Duitse bedrijfsleven zijn eigen broek moest ophouden, maar nu krijgt de industrie toch steun. Een van de maatregelen is een slooppremie voor oude auto’s, die vandaag in gaat. Den Haag: niet nadoen!

Het idee is best aardig: geef iemand met een negen jaar oude auto (of ouder) een premie als hij het vehikel aantoonbaar laat slopen en aantoonbaar een nieuwe of jong gebruikte (max. 1 jaar) auto koopt. U begrijpt dat twee keer de term ‘aantoonbaar’ zal leiden tot een onwaarschijnlijk ‘hin und her schieben’ van formulieren, maar we moeten toch hopen dat men daar over de grens in de loop der jaren iets gewend aan is geraakt.

Bestormd

Volgens de Duitse pers worden autodealers sinds vandaag bestormd door hele horden gretige kopers, maar worden ook de eerste barstjes in het bastion zichtbaar. Bijvoorbeeld doordat de regering Merkel voor deze regeling slechts 1,5 miljard euro heeft gereserveerd. Dat is niet veel voor zo’n groot land, zeker niet als je je bedenkt dat alle administratieve kosten (zie hierboven) er ook van betaald moeten worden. Deskundigen denken dan ook dat de regeling zal gelden voor maximaal 600.000 aanvragers.

Te laat

Maar er geldt de regel ‘wie het eerst komt, wie het eerst maalt’. Dat klinkt reuze doortastend, maar het betekent dat iemand, die bijvoorbeeld een –erg gewilde- nieuwe hybride auto bestelt en dus lange wachttijden heeft, wél zijn oude auto voor de sloop heeft aangeboden, maar uiteindelijk buiten de regeling valt omdat het potje leeg is als zijn nieuwe Toyota of Honda wordt afgeleverd. Zoals gebruikelijk bij dit soort politieke korte termijn besluiten is er opnieuw geen exit-strategie.

Verlies restwaarde

Nu kennen wij wat Haagse politici die dit Duitse ‘succes’ gaan gebruiken om ook in Nederland zo’n slooppremie door te duwen. Neem ene Ernst Cramer van ChristenUnie die al verantwoordelijk is voor het kelderen van de restwaarden van youngtimers in ons land. Cramer wist het er door te krijgen dat zakelijke rijders van zo’n auto geen gunstige bijtelling meer hebben en daardoor is de markt ingestort. Die krabbelt wel weer op, maar nu even niet. Dus u kunt uw mooie, strakke Saab of BMW van 10 jaar oud, waarvan door toedoen van de politiek de restwaarde zojuist met 5 mille is gekelderd, straks prettig laten slopen en dan geeft Vadertje Staat u als extraatje maximaal 2,5 mille slooppremie. Gefinancierd uit de door u afgedragen belastingcentjes, natuurlijk.

Dat lijkt ons erg veel op een giftige sigaar uit eigen doos.

Vorige: Ondernemende sporters verdienen miljoenenVolgende: [video] Heeft u nieuw personeel nodig?
Abonneer u op de gratis nieuwsbrief van bizz.nlReageren? Lees de huisregels

Reacties

Nee hoor slaap rustig verder in dit land...nee onze reli-rode vrienden regelen allemaal voor ons...jeetje wat ben ik blij zeg...een kado van onse vrienden, ja natuurlijk weet ik dat ik het zelf betaal...ze zijn reli-rood, stelen, liegen en bedriegen; hoofdstuk 1 tot met 10 in hun boekjes
nu hoorde ik gister dat zelfs onze broeders van de Bovag er alleen nog maar zijn voor de dealer bedrijven en de grotere garagebedrijven. ze willen deze regel ook met de minister bespreken en door voeren in ons land.
prachtig weer. en dit alles onder het mom milieu. volgens de deskundige waren de auto's van 10 jaar en ouder verantwoordelijk voor 40% van de uitstoot. want met een oude auto ga je zeker wel 60.000 kilometer op jaar basis rijden . en maar geloven blijven wat deze wijze mensen zeggen hoor heren van de politiek. chapeau voor het inzicht.
Jeetje Cor,
Schrijf eens een commentaar in
normale mensen Nederlands.
Weet ècht niet wat je bedoelt.
Nou doen ze in Duitsland wel 600.000 auto's ad eruo 2500,00 vervangen voor die 1,5 miljard.
Dat is een heel goedkope manier om behoorlijk wat beweging in de automarkt te krijgen.
Natuurlijk hebben ze daar meer belang bij goed draaiende autofabrieken dan in Nederland, maar stel dat we dat in Nederland alleen zouden aanbieden voor alle oude auto's die door een Nedcar product wordt vervangen.
Vergelijk dan die 2500,00 per auto eens met de kosten van die mensen die na de werktijd verkorting in de ww gaan vallen?

Reageer op dit bericht

Naam*
E-mailadres*
Website
Type de code over*
Reactie:*
Plaats reactie Onthoud mij  E-mail mij de reactie(s)

Nieuwsbrief

Dé dagelijkse nieuwsbrief voor ondernemers met wekelijks terugkerende thema's als innovatie, meer omzet en online zakendoen.

MKBZZP'erLead generationNieuws & OpinieZakelijk zoekenZakelijke productenZakenautoBeleggenBeurskoersen