De paperless office. Het lijkt zo'n loze term uit de jaren '90, toen men nog dacht dat de printer uit het kantoorbeeld zou verdwijnen en we efficiënter zouden gaan werken door de komst van de e-mail. Maar ook al heeft het heden deze blijde voorspelling tot nu toe het nakijken gegeven, er gloort wel een sprankje hoop. Misschien kan de nietmachine nog niet het raam uit, maar het gaat allemaal wel weer makkelijker worden.
De paperless office mag dan nog ver weg zijn, de digitalisering van de administratie vordert met rasse schreden. Wat is het geval? ING, ABN Amro en Rabobank hebben samen het digitaal factureren ingevoerd.
Simpel, u stuurt de klant (via uw bank) een factuur. Deze krijgt hem binnen in zijn internetbankieren en kan vervolgens daar betalen, binnen de gestelde termijn. Heel overzichtelijk voor beide partijen. Voorlopig moet u wel aangesloten zijn bij een van de deelnemende banken, maar het zal niet lang duren voor andere banken ook mee gaan doen. Dat gebeurde immers ook bij iDeal.
Tja, die is misschien toch nog wel ergens voor nodig. Als u echt niet meer weet wat u ermee aan moet, heeft deze site nog wel een tip voor u.
Reacties