Het begon in 2004 als een digitale hangplek, maar vriendensite Hyves is inmiddels mooi een dikke 210 miljoen euro waard. En met de nieuwe app-store die er aan zit te komen, zal het bedrijf van Raymond Spanjar alleen maar meer waard worden. Want hij heeft goed gekeken naar Apple. Dus heeft ook Hyves straks een online winkeltje met fijne applicaties.
Klantenkring
In die online winkel kunnen derden, net als in de Apple-store, hun applicaties aanbieden voor een paar euro. Fijn winkeltje wordt dat, want met een potentië klantenkring van ruim 8 miljoen mensen is het snel geld verdienen.
Crisis
Met dat geld verdienen gaat het bij Hyves trouwens nog steeds goed, laat Spanjar weten. Zijn Gold Members –heel nieuwsgierige Aagjes die geld betalen om te zien wie op hun foto’tje klikt- helpen hem zonder problemen de crisis door.
Troef
Maar Spanjar is dus niet alleen maar aan het consolideren. Sterker: hij mikt dit crisisjaar op een groei van 30 tot 50 procent (!). Zijn nieuwe online winkel is daarbij zijn grootste troef.
Voorgevel
En misschien dat hij als die winkel eenmaal open is ook eindelijk eens toekomt aan het verbouwen van de voorgevel van de succesvolle website. Vanaf de allereerste dag ziet die voorgevel er hetzelfde uit. Bewuste keuze van een sterk merk? Nou, nee, niet echt, zegt Spanjar. Maar ook aan die nieuwe voorgevel wordt hard gewerkt.
Reacties